Hamastan yalanlama

Hamastan yalanlama
Hamas Filistin Lideri Abbas'ın ulusal birlik hükümeti görüşmelerini kestiği haberlerini yalanladıAbone ol

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın ulusal birlik hükümeti görüşmelerini kestiğine dair açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

istanbul obesity Hamas Hükümet sözcülerinden Zuhri, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, ulusal birlik hükümeti görüşmelerinin Filistin Lideri Abbas tarafından kesildiğine ilişkin haberlerin doğru olmadığını, bu tür yorumların tekerleğe çomak sokmak isteyen Abbas'ın yardımcıları tarafından uydurulduğunu ileri sürdü.

Zuhri, "Hamas olarak tüm Filistinlilere, ulusal birlik hükümeti kurulması konusunda fiili olarak bir sıkıntı olmadığını ifade ediyoruz. Görüşmelerin kesildiğine yönelik açıklamalar Abbas'ın yardımcılarının uydurması. Tekerleğe çomak sokmak istiyorlar" dedi.

Abbas'ın yardımcıları erken saatlerde yaptıkları açıklamada, Hamas'ın İsrail Hükümeti ile imzalanmış uluslararası anlaşmaları tanımamayı sürdürmesi nedeniyle ulusal birlik hükümeti kurulması için yürütülen görüşmelerin kesildiğini açıklamışlardı.Kategori : DÜNYA