Anavatanda Mumcu resti

Anavatanda Mumcu resti
Anavatan lideri Mumcu, partide rahatsız olduğu kişilere karşı tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:Abone ol

Mesut Yılmaz'ın "döneceği" haberlerinin doğru olmadığını belirten Erkan Mumcu, "Anavatan'da halk karşısında itibarını yitirmiş insanlar var. Partinin kapıları ya onlara kapanacak ya bana" dedi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Anavatan'da itibarını yitirmiş insanlar bulunduğunu belirterek, "Onlar beni sevmez, ben onları sevmem. Onlar varsa ben yokum, onlar da olmayacaklar" dedi. Mumcu, ATV'de yayınlanan "Doğruya Doğru" programında eski Başbakan Mesut Yılmaz'la 5 saatlik görüşmesi ve Yılmaz'ın güncelliğini הרמת חזה בגאורגיה koruyan Anavatan'a dönüşüne" ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

YILMAZ ÇARPITMASI
Mumcu, "Mesut Yılmaz'ın Anavatan Partisi'ne dönmesi ile birlikte partide dengeler nasıl değişecek" sorusuna Hiçbir şey değişmez" karşılığını verdi. Yılmaz'ın açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyleyen Mumcu, "'Dönüyor, geliyor, gidiyor' gibi haberler bir çarpıtmanın ürünü. Kendisi zaten partinin kurucusu ve üyesi. Bir yere gitmedi ki gelsin, dönsün" dedi. Yılmaz'ın bunu açıklama ihtiyacı duymasının arkasında yatan nedeni "Bir grup arkadaşı ile beraber başka bir siyasi partide siyasete devam edeceği yolundaki söylentilerin önünü kesmek" olarak dile getiren Mumcu, şöyle devam etti: Başka sonuçlar çıkarmak doğru değil. İnsanların aklına şöyle sorular geliyor. 'Yeniden gelip genel başkanlığa aday mı olur? Yeniden parti içinde başka bir çizginin takipcisi mi olur?' Ben bunlara ihtimal vermiyorum. Ama demokrasi bir çoğulculuk, rekabet, bir yarışma alanıdır. Böyle arzusu olanlar da çıkıp kendilerini denerler eğer arzuları varsa." Mesut Yılmaz'la yaptığı 5 saatlik görüşmeye değinen Mumcu, Yılmaz'ın "anlaştık" açıklamalarının anımsatılması üzerine "Anlaştığımız ne bir plan, ne bir proje, ne bir projeksiyon, böyle bir şey yok" dedi. Partide yeni kuşak siyasetinin önünü açmaya çalıştıklarını söyleyen Mumcu, Anavatan Partisi'nde siyaset yapıp halk karşısında itibarını yitirmiş insanlar bulunduğunu belirtti. Onlar yüzünden ANAP'tan istifa ettiğini söyleyen Mumcu, AKP'ye geçişini de "kırık bir iş kazası" olarak niteledi.

VEBALLERİ VAR
Mumcu şöyle devam etti: "Partinin bu hallere düşmesinden büyük veballeri olduğunu düşünüyorum. Bu partinin kapıları ya onlara kapalı olacaktır, ya bana kapalı olacaktır. Onlar hakim oldukları için Anavatan Partisi'nden ayrılmak zorunda kaldım, onların çizdiği yoldan gidildiği için ben siyasi hayatımda da kırıklık teşkil eden bir kazayı yaşamak zorunda kaldım. "Kategori : POLİTİKA