Eşçinselleri kılıçla kovaladılar

  • Ana Sayfa
  • Eşçinselleri kılıçla kovaladılar
Eşçinselleri kılıçla kovaladılar
Eşcinseller Bursa'da kendilerine yapılan saldırıyı film haline getirdi.Abone ol

Eşcinsellerin Bursa'da yapmak istediği yürüyüşe şiddete varan tehdit ve linç girişimleri 30 dakikalık film haline geliyor. Olayları kamerasıyla kaydeden Aykut D., "Yürüyoruz" belgeselinin büyük ilgi göreceğini söylüyor.

Saldırıya maruz kalanlar arasında transseksüel Demet Demir de vardı. 3 saat boyunca yaşana השתלת גבות וריסים לצמיתות בגאורגיההשתלת גבות וריסים לצמיתות בגאורג n korku dolu dakikaları şöyle anlatıyor: "Bizi korkutmak için polis 5 bin kişinin olduğunu söyledi. Ellerinde satır, bıçak hatta kılıç olanlar bile vardı. Gerçek mi yoksa kuru sıkı tabanca mı bilmiyorum ama havaya ateş ediliyordu. Belki de birçok arkadaşımız ölebilirdi ama ucuz atlatıldı. Çünkü biz de çok gergindik ve kan gövdeyi götürebilirdi. Yasal hakkımızı kullanmamıza izin vermediler. Biz barıştan yanayız. Ancak demokrasi açısından Türkiye sınıfta kaldı. Tüm Bursalılar'ı suçlamak yanlış olur. Gökkuşağı Derneği'ne bugüne kadar hiçbir tepki göstermediler, hatta kuruluşunu desteklediler."

İMAJ ZEDELENDİ
Gözü dönmüş bir kalabalığın, kendilerine zor saatler yaşattığını söyleyen transseksüel Ebru ise yaşananları şöyle değerlendiriyor: "Olay Avrupa Birliği sürecine giren Türkiye'nin imajını zedeledi. Kimse cinsel kimliğinden ötürü aforoz edilmemeli. Yoruldum artık. Vatandaşlık mı değiştirelim? Eşcinselleri görmemek, haklarını yok saymak küçük düşürücü. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, yasal hakkımı kullanıp yürüyemedim. Aslında kazanan taraf biz olduk. Almanya, İngiltere ve İtalya basınında bu olay haber oldu."

Haber: Pervin Metin
Kaynak: www.sabah.com.trKategori : GÜNCEL