Tümer faydalı olur mu?

Tümer faydalı olur mu?
Tümer Fenerbahçe'ye faydalı olur mu? Spor yazarları Tümer'i ve Fener'in kadro yapısını tartıştılar..Abone ol

Spor yazarları Tümer Metin'in performansını masaya yatırdı. Yazar Tümer'in Fenerbahçe kadro yapısı içinde neler yapabileceğini ve yapamayacağını tartışıyor. Tümer'in iyi futbolcu olduğu yönünde görüş birliği çıkarken bu futbolcunun takımın kimyasına uyum gösterip göstermeyeceği konusunda şüpheler var. İşte Milliyet yazarı Atilla Gökçe ve Vatan yazarı Selim Soydan'ın Tümer hakkındaki görüşleri.

Atilla Gökçe

Tümer Metin'in, Fenerbahçe'nin bilinen kadro yapısı içinde ne kadar gerekli bir transfer olduğu elbet tartışılmalı...
Alex, Anelka ve Tümer'in aynı anda forma giydiği Fenerbahçe'nin takım kimyasında güçlenme değil, zaafiyet yaratacağı ileri sürülebilir. Ama Tümer'li Fenerbahçe'nin kadro derinliği ve alternatiflerinin arttığı da açıktır.
B סיבוכי שרוול קיבה בטורקיה eşiktaş'ta geçen sezon 37 maçta forma giydi. Ligde 25 maçın 19'unda ilk on birde sahaya çıktı. Toplam 10 gol attı. Beş yılda Beşiktaş'ta 132 maç oynadı, 31 gol attı. Bir orta alan oyuncusu olarak çok iyi bir gol yüzdesi...

Heyecan katar
Ama geçen yıl Beşiktaş futbol takımının 4600 dakika maç yaptığını, bunların ancak 2500'ünde Tümer'in forma giydiğini de belirtelim. Tümer Metin, sürekliliği olan bir oyuncu değil. Beşiktaşlılar, "Fenerbahçe, Tümer'e yıllık 1.6 milyon Euro verecekmiş. Aslında yarı yarıya oynayabilen bir oyuncu için gerçek maliyet 3.2 milyon Euro'dur" diyorlar.
Beşiktaşlıların bir de Nobre değerlendirmesi var: "Nobre, Fenerbahçe'de 80 maç oynadı. 46 gol attı. Geçen sezon oynadığı 25 maçta 17 gol üretti. Nobre'nin yaşı 27. Tümer'in yaşı 33... Bu işte asıl kazanan Beşiktaş olur" diyorlar.
Bu tür "bomba" transferlerin futbolumuza heyecan getireceği gün gibi ortada... O nedenle, alışmalıyız artııık!


Selim Soydan


Tümer F.Bahçe'de ne yapar?

F.Bahçe Tümer'i neden aldı?

Bu soruların cevaplarını ben değil Aziz Yıldırım vermeli...

F.Bahçe Avrupa'da başarı ararken, Alex ve Anelka'dan sonra bir mücadele etmeyen futbolcuyu daha nasıl kullanacak? Bu durumda ya Alex'in ya da Anelka'nın gönderilebileceğini düşünebiliriz. Tümer iyi futbolcu ama F.Bahçe'de onun işini yapan adam sayısı çok fazla.

3 yıl için Tümer'e 10 trilyon lira ödenecekmiş. Tümer'in askerlik problemi var. İlk sezonun ortasında Tümer askere giderse ne olacak? Yoksa bu konuda bilmediğimiz bazı garantiler mi verildi?

Neresinden bakarsanız bakın, Nobre'nin rövanşı olarak gözüken bu transfer soru işaretleri taşıyor. Hem 32 yaşında, hem askerlik problemi olan, hem de maliyeti bu kadar yüksek bir oyuncuyu, benzer futbolculara sahipken transfer etmek, bence "Aferin" almayı haketmiyor.

Kesinlikle Tümer Metin'e karşı değilim. Kendisini de çok severim. Çok da iyi futbolcudur. Ama F.Bahçe'nin gerçekleri ile bağdaşmıyor. Benim sorunum bu. F.Bahçe'nin hangi mevkilere adam almaya ihtiyacı var, yönetim nereye adam alıyor?

Azı dişini çektiler!
Avrupa'da başarı bu kadar çok mücadele etmeyen futbolcu ile gelmez. Orta sahadaki eksikler de Tümer'le giderilmez. Tümer iyi bir maçın güzel sosu olur. Ama maçı kopartacak, mücadeleci futbolcu değil. Nobre'nin rövanşı akıllı bir transferle alınmadı. Tümer'e F.Bahçe'de başarı diliyorum. Ama işi hiç de kolay değil. Hem Beşiktaş'ın baskısını hissedecek, hem de mücadele etmeye çalışarak futbolundan ödün verecek. Eğer bu transfere olumlu bir pencereden bakmak isteniyorsa ancak şu söylenebilir: "Beşiktaş'ın azı dişi çekildi"Kategori : SPOR