Tümer 40 yıllık Fenerli gibi

Tümer 40 yıllık Fenerli gibi
Tümer Fenerbahçe'ye çabuk alıştı. Tümer Saraçoğlu'na çıkacağı ilk günü sabırsızlıkla bekliyor.Abone ol

3 yıllık şartlı sözleşme imzalayan milli futbolcu, askerlikle ilgili yasada değişiklik yapılmazsa 1 yıl sonra takımdan ayrılacak. Tümer, "Saha içinde en büyük Fenerbahçeli"den daha fazla mücadele edeceğim" dedi.

GÜNLERDİR konuşulan, ancak Fenerbahçe tarafından ısrarla yalanlanan büyük transfer sonunda gerçekleşti. Sarı lacivertli kulüp, Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren Tümer Metin"i 3 yıllığına renklerine bağladı. Milli futbolcu, Fenerbahçe"de 11 numaralı formayı giyecek. Sarı lacivertli takımda geride bıraktığımız sezonda 11 numaralı formayı, geçtiğimiz günlerde Beşiktaş"a transfer olan Marcio Ferreira Nobre giyiyordu.

Önce Aksu ile görüştü

Tümer Metin dün önce BJK Nevzat Demir Tesisleri"ne giderek, Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu ile görüştü. Yarım saat süren görüşmesinin ardından, "Şu dakikadan itib שרוול קיבה מומחה מרפאה בטורקיה aren Beşiktaş ile bağlarım kopmuştur" açıklamasını yapan Tümer, daha sonra Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı"na giderek, sarı lacivertli formayla canlı yayına çıktı. Milli futbolcu, menajeri Tarık Üstün ve Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu"nun da katıldığı programda yaptığı konuşmada, "Yazılıp çizildiği gibi karambollü yollar olmadı. Dün (önceki gün) bir ön görüşme, gece de başkanımızla (Aziz Yıldırım) görüştük, sabaha karşı bitti. Sabırsızlıkla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı"na çıkacağım günü bekliyorum. Saha içinde en büyük Fenerbahçeli"den daha fazla mücadele ederim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yaptığım tercihlerden hiç pişmanlık duymadım. Bu camiada çok mutlu günler yaşayacağımı düşünüyorum" diye konuştu.

Hakkımı helal ediyorum

Eski kulübü Beşiktaş"a da değinen Tümer, "5 sene önce transferim gerçekleştiğinde sayın başkanımız Yıldırım Demirören çok büyük etken sahibiydi. Hiçbir zaman o gün yaptıklarının hakkını ödeyemem, ama ben de 5 sene gerek duruşumla, gerek saha içinde yaptıklarımla Beşiktaş"a hizmet ettim. Benim tarafımdan her şey helal olsun, onların da hakkını helal etmesini istiyorum. Futbolda bu tür şeyler var" dedi.

Tümer, askerlik sorununa da değinerek, "Ben askerlikle ilgili bir garanti aldığım için bu tercihi yapmadım. Başkanla da konuştuk, girişimlerin yapılacağını, ancak hiçbir şeyin garanti olmadığını söyledi. Yasanın değişmesini bekliyorum" dedi.

Askerlikle ilgisi yok

Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu ise Tümer"in Fenerbahçe"ye güç katacağını söyledi. Tümer"in yaşadığı askerlik sorununa da değinen Ekşioğlu, "Tümer, yasaya göre önümüzdeki sezondan sonra ya yurt dışına gidecek, ya da askere gidecek. Eğer askerlik sorunu ile ilgili yasa yürürlüğe girmezse önümüzdeki sene yollarımızı ayıracağız" dedi.

32 golün 3"ünü Fener"e attı

BEŞİKTAŞ"ta 5 yıl forma giyen Tümer Metin, 1 lig, 1 de Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı. 2001-2002 sezonunda geldiği siyah beyazlı takımda toplam 132 maç oynayan yıldız futbolcu, rakip fileleri 32 kez havalandırdı. Tümer, bu gollerin 3"ünü Fenerbahçe"ye attı.

Saracoğlu"nun atmosferi bambaşka

FENERBAHÇE"nin yeni transferi Tümer Metin, FBTV"de katıldığı canlı yayının ardından Şükrü Saracoğlu Stadı"nı gezdi. Önce soyunma odalarını dolaşan milli futbolcu, daha sonra sahaya çıktı. Sahada bir süre gezinen ve tribünleri izleyen Tümer, "Burada bulunmak güzel bir duygu. Fenerbahçe seyircisinin desteğiyle burada inanılmaz bir atmosfer oluyor. Şimdi o seyircinin arkamda olacağını bilmek daha güzel" diye konuştu. Daha sonra Fenerium mağazasına giden Tümer, taraftarların sevgi gösterileriyle karşılaştı. Yeni sezonda giyeceği 11 numaralı formanın önünde poz veren Tümer, "Senelerdir 11 numara giyiyorum. Tercihim yine o doğrultuda. Hayatıma dair uğur getirdiğine inanıyorum" dedi.Kategori : SPOR