Telekoma kötü haber

Telekoma kötü haber
Danıştay, Telekom'a 36 trilyonluk para cezasını iptal eden mahkeme kararını bozdu.Abone ol

Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekomünikasyon A.Ş'ye 2002 yılında uyguladığı promosyonu Telekomünikasyon Kurumu'na onaylatmadığı için verilen 36 trilyon 416 milyar 258 milyon lira idari para cezasını iptal eden mahkeme kararını bozdu.


Türk Telekom, 2002 yılında 3 ay süreyle sınırlı olmak üzere yalnızca ניתוח אסתטי של גאורגיה iller arası görüşmelerde kontör atış periyodunun 15 saniyeden 30 saniyeye uzatılması, yurt içi otomatik görüşmelerde uygulanan indirim oranının yüzde 50'ye çıkarılması ve hafta sonu belirli saatlerde indirim uygulanmasını kapsayan bir promosyon kampanyası başlatmıştı.

Bu kampanyanın tarife değişikliği olduğuna işaret eden Telekomünikasyon Kurulu, Türk Telekom'a tarife değişikliğini onaylatma yükümlülüğünü yerine getirmediği için 36 trilyon 416 milyar 258 milyon 972 bin 450 liralık idari para cezası vermişti.
Türk Telekom, bu kararın iptali istemiyle dava açmıştı. Ankara 12. İdare Mahkemesi, söz konusu kararı iptal etmişti.

Telekomünikasyon Kurumu, bu kararı temyiz ederek, bozulmasını istedi.

Danıştay 13. Dairesi, temyiz istemini sonuçlandırdı. Daire, idare mahkemesinin kararını oy birliği ile bozdu.
Kararda, Türk Telekom tarafından belirli bir süre uygulandığı anlaşılan promosyon kampanyasının incelenmesi sonucunda, daha önce belirlenen tarife üzerinden kontör atış periyodunun uzatılması ve indirim oranlarının artırılması yoluyla hizmete olan talebi artırmayı amaçlayan onaya tabi yeni bir tarife değişikliği niteliğinde düzenleme yapıldığının görüldüğü belirtildi.Kategori : GÜNCEL